Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 26.04.2019 02:54

​Juventus konfirmon dëmtimin e mbrojtësit, ja sa do të mungojë

Prishtinë | 14/09/2018 10:53

Andrea Barzagli është dëmtuar në seancën e fundit stërvitore që skuadra e Juventusit ka zhvilluar ditën e djeshme.

Pas kontrolleve që janë bërë nga ana e stafit mjekësor të klubit, është konfirmuar mungesa e mbrojtësit për minimumi dy javë.

Kjo përkthehet në mungesë të këtij të fundit në ndeshjen e ditës së diel që kampionët do luajnë ndaj Sasuolos dhe në Champions League pak ditë më vonë ndaj Valencias.

Kjo gjë ka mërzitur dhe alarmuar jo pak drejtuesit e klubit dhe trajnerin, Massimilliano Allegri i cili do të duhet të gjejë zëvendësuesin e Barzaglit për këto dy sfida të rëndësishme./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress