Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 16.11.2019 01:08

​Hummels rikthehet në Dortmund

Prishtinë | 16/06/2019 09:55

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund kanë arritur marrëveshje për Mats Hummel.

Sipas të përditshmes gjermane, mbrojtës gjerman do të kthehet në Dortmund këtë verë.    

Dortmund do të paguajë 20 milionë euro, plus disa bonuse që do të bazohen te paraqitja e qendërmbrojtësit gjerman.

Gjithashtu, Hummels ka pranuar të ulë rrogën e tij për dy milionë euro. Te Bayern fitonte 12 milionë euro, ndërsa te Dortmund do të paguhet 10 milionë.

Arsyeja kryesore që ka bindur Hummels të kthehet te Dortmund ka qenë garancia për të luajtur më shumë. Gjë që nuk mund ta kishte te Bayern, veçanërisht pas blerjes së Lucas Hernandez nga Atletico Madrid.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress