Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 24.04.2018 10:38

​Hidhet shorti i gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve, këto janë përballjet

| 21/04/2017 12:26

Janë mësuar dy çiftet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve.

Dy finalistët e edicionit të shkuar, Real Madrid dhe Atletico Madrid do të ballafaqohen mes vete në gjysmëfinale.

Kurse dueli tjetër është ai në mes të kampionëve të Italisë, Juventusit dhe skuadrës franceze Monaco.

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 2 dhe 3 maj, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë, përkatësisht më 9 e 10 maj.

Real Madrid - Atletico Madrid

Monaco - Juventus

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress