Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 15.11.2019 12:17

​Fituesi i Superkupës vendoset përmes penalltive

Stamboll | 14/08/2019 23:32

Ka përfunduar koha e vazhdimeve dy herë nga 15 minuta të takimit të Superkupës së Evropës në futboll.

Liverpul dhe Chelsea do të shkojnë në ekzekutimin e penalltive, pasi ndeshja edhe pas 120 minutave lojë përfundoi pa fitues, 2:2.

Ndryshe, Liverpul ka fituar Superkupën në vitet 1977, 2001 dhe 2005. Chelsea ka fituar këtë trofe në vitin 1998, duke mposhtur Real Madridin falë golit të Gus Poyet./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress