Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:27

​FIFA vendos: Kupa e Botës 2026 do të zhvillohet në këto shtete

Evrope | 13/06/2018 13:21

Në kongresin e FIFA-s sot është vendosur për organizatorët e Kupës së Botës 2026 ku për herë të parë në këtë edicion do të përfshihet sistemi i ri me 48 skuadra.

SHBA, Meksika dhe Kanada do të presë Kupën e Botës 2026!

Këto tre vende morën shumicën e votave 134, Maroku 65 ndërsa një vend nuk votoi për asnjë nga këto shtete.

Kujtojmë që nesër nis Kampionati Botëror që do të mbahet në Rusi. Kurse, pas katër viteve do të mbahet në Katar.

 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress