Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 25.06.2018 01:47

​Feronikeli pret skudarën e Hajvalisë

| 21/04/2017 10:20

Sot hapet xhiroja e 27-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll, me takimin i cili zhvillohet në Drenas, ku kampioni aktual Feronikeli është nikoqirë i skuadrës së fundit në tabelë, Hajvalisë.

Në këtë takim skuadra e Afrim Tovorlanit hynë pas fitores së arritur javën e kaluar si mysafir i Trepçës me rezultat 1 me 3 dhe cilësohet super favorite në përballje me djelmoshat e rinj të Hajvalisë.     

Për momentin skuadra e Niklit gjendet në pozitën e dytë ku ka tubuar 55 pikë dhe me një fitore eventuale sot do t’i afrohej në katër pikë liderit, Trepçës 89.                                                                                                    Kjo përballje nis me fillim nga ora 15:00.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress