Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 23.08.2019 02:17

​Feronikeli fiton derbin e Superligës, kamponi mësohet në ndeshjen e fundit

Prishtinë | 15/05/2019 18:13

Feronikeli e ka mposhtur Llapin me rezultat 3-1, në ndeshjen e parafundit të zhvilluar në Superligën e Kosovës.

Golat për Feronikelin ei shënuan Arbër Prekazi, Mendurim Hoti dhe Kastriot Rexha në shtadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Me këtë fitore klubi nga Drenasi është shumë afër për t’u shpallur kampion i Kosovës, por që ta arrijë këtë, i duhet ta mposht apo të barazojë në xhiron e fundit ndaj rivalit për titull, Prishtinës.

Fitore sot ka shënuar edhe Prishtina, e cila e mposhtur Trepçën 89 me rezultat 2-0, raporton KosovaPress.

Renditja tabelare:


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress