Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 18.11.2019 11:05

​Ferdinand: Sterling, një ndër pesë lojtarët më të mirë në botë

Mançester | 23/10/2019 15:32

Ish-mbrojtësi i Manchester United, Rio Ferdinand beson që sulmuesi Raheem Sterling, është një ndër pesë lojtarët më të mirë në botë.

24-vjeçari dje shënoi het-trikun e parë në Ligën e Kampionëve në fitoren 5-1, kundër Atalantas.

Sterling gjithashtu ka shënuar gjashtë gola në Premier Ligë këtë sezon dhe është në formë shumë të mirë, transmeton KosovaPress.

Ferdinand beson që futbollisti anglez është në formë shumë të mirë dhe është shumë vështirë për mbrojtësit ta ndalojnë.

“Nuk kemi fjalë për të. Është i ri, luan shumë ndeshje. Po përmirësohet gjithnjë e më shumë. Është një ndër pesë lojtarët më të mirë në botë. Ka efekt të madh, po shënon gola dhe është vështirë ta ndalësh”, deklaroi ai.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress