Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.02.2019 04:24

​​Federer eliminohet nga Wimbledoni

Prishtinë | 11/07/2018 21:49

Tenisti zviceran është dorëzuar përballë Afrikano Jugorit, Kevin Anderson.

Një duel maratonik është zhvilluar në çerekfinalet e Wimbledonit, ku Roger Federer nuk pati fuqi që pas pesë seteve të mposht bartësin numër tetë të turneut, Kevin Anderson duke u mposhtur me rezultat të përgjithshëm 2-3 (6-2, 7-6, 5-7, 4-6 dhe 11-13).

Meçi i cili zgjati 4 orë e 20 minuta u vendos në setin e pestë në të cilin u luajtën 24 geme, ku Andersen ia doli të triumfonte 13-11.

Ndeshja nisi shumë mirë për Federin i cili kryesonte, 2-0 në sete, por më pas filloi rënia e tij dhe në fund u dorëzua përballë tenistit nga Afrika e Jugut.

Andersen në gjysmëfinale e pret fituesin e duelit, Milos Raoniq – John Isner.

Loading...
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress