Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 18.11.2019 02:03

​Emery jep lajmin e keq: Xhaka mund të mos luajë më fare për Arsenalin

Prishtinë | 09/11/2019 11:43

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka treguar se futbollisti kosovar, Granit Xhaka mund të mos luaj më për Arsenalin.

Xhaka po ashtu nuk do të luaj këtë fundjavë dhe i ka treguar trajnerit se nuk është i gatshëm që të rikthet.

Emery konfirmoi: “Ai më tha që nuk është ende në dispozicion dhe nuk e di nëse ai do të luajë përsëri”.

Andaj Emery ka treguar se janë duke e shqyrtuar mundësin që ta shesin futbollistin në afatin kalimtar të janarit.

Ai mund të transferohet në Itali ku shumë skuadra kanë shprehur interesim për shërbimet e tij.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress