Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 21.10.2019 03:44

​​E bind Ancelotti, James i bashkohet Napolit

Prishtinë | 18/06/2019 20:04

Ylli kolumbian do të jetë përforcimi i madh i Napolit për sezonin e ardhshëm.

Me kërkesë të Carlo Ancelottit, presidenti Aurelio De Laurentiis ka arritur marrëveshje me James Rodriguez, i cili do t’i bashkohet skuadrës së Napolit.

ESPN Columbia e konfirmon se James do t’i bashkohet Napolit në formë huazimi me detyrim blerjeje verën e ardhshme, ndërsa detaje të tjera të operacionit pritet të publikohen në ditët në vijim.

Aktualisht ai është i grumbulluar me Kolumbinë dhe po luan në Kupën e Amerikës, ndërsa tani pritet edhe konfirmimi i të dyja palëve për arritjen e marrëveshjes.

James Rodriguez nuk ka raporte të mira me Zinedine Zidane, ndaj dy sezone më parë u transferua në Gjermani te Bayerni Munich, por pas dy viteve, vendosi të largohej nga Bundesliga dhe tani do të luajë në Serie A.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress