Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 24.08.2019 01:03

​​Derbi anglez përfundon me barazim

Prishtinë | 05/12/2018 23:00

Derbi i Premierligës angleze mes Manchester United dhe Arsenalit, ka përfunduar me barazim 2-2.

Llogarinë e golave e hapi shqiptari Shkodran Mustafi (26’), i cili shënoi një gol të bukur me kokë. Vendasit barazuan rezultatin pas 4 minutave përmes Martial. Arsenali sërish kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Lacazette (68’), por kjo epërsi zgjati vetëm një minutë, pasi goli i barazimit për herë të dytë erdhi nga Lingard.

Kurse në takimin tjetër, Tottenham Hotspur ka shënuar fitore të lehtë ndaj Southampton, duke e mposhtur me rezultat 3-1.

Tottenham Hotspur tani ka marrë pozitën e 3-të me 33 pikë, Chelsea pas humbjes që pësoi sonte është në pozitën e 4-të me 31 pikë, kurse Arsenali është i 5-ti me 30 pikë, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress