Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 18.01.2020 10:54

​Del Piero: Vetëm Ronaldo nuk i mjafton Juventusit për të fituar Championsin

Prishtinë | 17/09/2019 14:03

Legjenda e Juventusit, Alesandro Del Piero, ka folur para nisjes së edicionit të ri të Champions League, teksa shprehet se triumfi për bardhezinjtë do të vijë, ndërsa Cristiano Ronaldo mund të jetë thelbësor në arritjen e këtij objektivi.

"Herët ose vonë triumfi në Champions do të vijë. Dy finale në pesë edicionet e fundit, një skuadër eksperte dhe konkurruese. Vitin e kaluar mungojë kurajo, duhet të jenë të vetëdijshëm për forcën e tyre. Vetëm Ronaldo nuk mjafton për të fituar, por nuk mund të thuhet se nuk e ka bërë atë për çfarë u transferua. Do të bëjë edhe më mirë në këtë sezon. I udhëhequr nga Sarri, një trajner për ekipe të mëdha”, tha Del Piero.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress