Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 17.10.2019 11:39

​Buffon refuzoi ofertat e United dhe Cityt

| 12/07/2019 13:06

Portieri italian, Gianluigi Buffon ka pranuar që ka refuzuar dy ofertat prej dy gjigantëve anglez, Manchester City dhe United para se të nënshkruante me Juventusin.

41-vjeçari sezonin e kaluar ishte pjesë e PSG-së duke pasur vetëm 25 paraqitje gjatë tërë sezonit, transmeton KosovaPress.

Mediat angleze thonë se Buffoni nuk i pranoi këto oferta vetëm për ta thyer rekordin e Maldinit në Itali, dhe nuk ishte gati për të qëndruar rezervë e Edersonit ose David de Geas.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress