Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.04.2018 09:57

​Basketbollistja turke dëshiron më shumë sportiste me mbulesë

Prishtinë | 19/05/2017 19:47

Basketbollistja e parë e licencuar turke me mbulesë, Merve Sapçı, thotë se ëndrra e saj më e madhe është që në disiplina të ndryshme sportive të shohë sportiste me mbulesë.

Merve Şapçı, e cila thotë se kur kishte vendosur mbulesën nuk i ka vajtur gjë tjetër në mendje, pos se do të jetë trajnere, rrëfen pasionin për basketbollin dhe përvojat e saj.

"Ëndrra ime më e madhe është që në disiplina të ndryshme sportive të shoh sportiste me mbulesë sikurse unë. Jam përballur me shumë obstruksione pasi vendosa mbulesën. Nuk më shkonte gjë tjetër në mendje pos se do të jem trajnere", shprehet Merve Sapçı, raporton  AA. 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress