Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 25.01.2020 10:52

​Bale: Jam duke luajtur me zemërim

| 10/10/2019 10:18

Sulmuesi i Real Madridit, Gareth Bale ka pranuar që është duke luajtur me shumë zemërim.

Bale kërkonte largimin gjatë afatit kalimtar, por në fund u vendos të qëndroj në “Santiago Bernabeu”.

Këtë sezon uellsiani është në formë të mirë pasi ka arritur të shënojë dy herë dhe të bëjë dy asistime, transmeton KosovaPress.

Ai ka thënë se ka provuar të bëjë më të mirë dhe do të vazhdojë të bëjë të njëjtën gjë.

“Kur luan ka shumë emocione. Zemërimi është pjesë e këtij emocioni, por nuk kam asgjë të qartë për momentin. Provojë të bëjë më të mirën si në kombëtaren e Uellsit ose në Madrid dhe do vazhdoj ta bëj këtë gjë”, deklaroi ai.

Reali për momentin është lider në LaLiga, duke pasur dy pikë me shumë se rivali, Barcelona.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress