Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 22.10.2019 07:37

​Atletico Madrid - Juventus, formacionet e mundshme

Prishtinë | 18/09/2019 10:05

Sot në mbrëmje do të luhet supersfida e Championsit mes Atletico Madrid dhe Juventusit e cila do të startojë në orën 21:00 në "Wanda Metropolitano".

Por në prag të ndeshjes një lajm mjaft i mirë vjen për tifozët e Juventusit teksa Pjanic, Danilo dhe Higuab të cilët u dëmtuan në ndeshjen ndaj Fiorentinës duke braktisur fushën, sot pritet të startojë nga fillimi sipas "SportMediaset".

Ndërkohë që vendin e Douglac Costa-s të dëmtuar pritet të marë Bernandeshci, ndërsa Dybala pritet të nisë nga stoli takimin. Sarri pritet të hedhë në fushë formacionin 4-4-3 me Ronaldo, Higuain, Bernadeschi.

Ndërkohë në anën tjetër Atletico Madrid ka të dëmtuar vetëm Alvaro Moratën, teksa Simeone pritet të startojë me skemën 4-4-2 ku dyshja e sulmit do t’i besohet dyshesh Costa Joao Felix.Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress