Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 25.08.2019 07:15

​Atletico dhe Chelsea në garë për sulmuesin e Evertonit

Londër | 11/02/2019 13:52

Dy klubet e mëdha evropiane janë duke e përcjellë nga afër brazilianin.

Richarlison de Andrade është një nga lojtarët më të talentuar të skuadrës së Evertonit.

Braziliani nënshkroi verën që shkoi me ekipin e drejtuar nga Marco Silva, duke u transferuar nga Watfordi për 56 milionë euro.

21-vjecarit duket se i ka mjaftuar vetëm gjysma e sezonit për të shprehur gjithë talentin e tij dhe për të tërhequr vëmendjen e ekipeve të mëdha të Evropës.

Të parët që kanë shprehur interes për brazilianin janë spanjollët e Atletico Madridit, me Diego Simeonen që e pëlqen shumë sulmuesin.

Richarlison pëlqehet edhe nga Chelsea, të cilët e shohin atë si një lojtar i cili mund të ketë të ardhme të ndritur në Stamford Bridge.

Megjithatë kushdo që ta blejë Richarlison duhet të paguajë të paktën 80 milionë euro.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress