Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 21.06.2019 02:21

​Arsenali shënon fitore

Prishtinë | 15/04/2019 22:58

Arsenali ka rrëmbyer tri pikë në udhëtim te Watfordi, duke triumfuar 1-0.

“Topçinjtë” sonte morën tri pikë falë një gabimi të portierit, Ben Foster, që nuk e largoi topin siç duhet me kohë në minutën e 10-të dhe këtë gabim, e shfrytëzoi sulmuesi, Pierre-Emerick Aubameyang, që shënoi për 1-0, që doli të jetë rezultati përfundimtar i takimit.

Me këtë fitore, Arsenali ka pushtuar pozitën e katërt dhe ka shkuar në kuotën e 66 pikëve, aq sa Chelsea në pozitën e pestë, por “Topçinjtë” kanë një ndeshje më pak të zhvilluar. 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress