Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 26.05.2018 02:08

​Arrestohet atentatori që i vuri bombat në autobusin e Dortmundit

Dortmund | 21/04/2017 14:12

Policia gjermane ka arrestuar njeriun e dyshuar për sulmin që ka kryer ndaj futbollistëve të Borussia Dortmund.

Sulmi me bomba ndaj autobusit me të cilin po udhëtonte skuadra e Dortmundit dy javë më parë është kryer nga një 28-vjeçar gjermano-rus i cili ka përfunduar në pranga, ka njoftuar policia gjermane.

Sipas raportimeve të mediave gjermane autori dyshohet se sulmin ndaj Dortmundit e ka bërë për të përfituar materialisht.

Ai thuhet se ka blerë 15 mijë kontrata duke i dhënë atij të drejtën për të shitur aksionet me një çmim të paracaktuar.

I dyshuari me këtë sulme ka tentuar zvogëlojë çmimin e aksioneve të Dortmundit dhe të përfitoj vetë nga shitja e aksioneve.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress