Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 12.12.2019 10:43

​Aro Muriç optimist për kualifikimin e Kosovës

Prishtinë | 23/07/2019 19:15

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriç beson se “Dardanët” mund të kualifikohen në Kampionatin Evropian të futbollit.

Arijanet Muriç është optimist se Përfaqësuesja e Kosovës mund të kualifikohet në Kampionat Evropian.

Portieri i ri i “Dardanëve” ua ka dhënë mundësinë tifozëve që t’i bëjnë pyetje përmes rrjetit social, Instagram.

Dhe, njëra prej pyetjeve në Instastoryn e tij ishte: “A je optimist për Euro 2020”.

Dhe, portieri i Manchester Cityt, i cili së fundmi u huazua në Nottingham Forest, ishte: “O, po” në gjuhën angleze.

Kosova i ka mjaft mirë punët në kualifikimet e Euro 2020 ku i ka grumbulluar 5 pikë në 3 ndeshje në Grupin A, një më pak se liderët Anglia e Republika Çeke.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress