Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 18.01.2019 01:46

​Anglia publikon listën për Kupën e Botës

Angli | 16/05/2018 15:20

Kombëtarja e Anglisë ka publikuar listën e plotë të futbollistëve pjesëmarrës në Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Kampionati Botëror nis nga 14 qershori i këtij viti dhe mbaron më 14 korrik.

Trajneri, Gareth Southgate ka publikuar listën me 23 “ushtarë”, që do të luajnë në Botëror.

Befasi është ftuarja e portieri Pope dhe mbrojtësit të Liverpoolit, Alexander-Arnold.

Poashtu, një befasi është mos ftuarja e Jack Wilshere dhe Joe Hart.

Anglia në grupe gjendet me shtete si; Tunizia, Panama dhe Belgjika. Ndeshja e parë zhvillohet më 18 qershor ndaj Tunizisë


 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress