Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 19.02.2019 11:04

​Anglia në zi, ndahet nga jeta portieri legjendar

Prishtinë | 12/02/2019 12:04

Lajm tronditës ka mbërritur sot për futbollin botëror, sidomos për atë Anglez, teksa është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare portieri legjendar Gordon Banks.

Ai ishte një nga herojnë e Anglisë gjatë viti 1966 ku dhe fituan Kupën e Botës.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë pas një beteje për jetën me kancerin.

Ndërkohë Gordon Banks luajti në kampionatin anglez me disa skuadra Leicester, Stoke, Cardiff, po u tërhoqë para kohe nga futbolli për shkak të problemit në syrin e majtë./KosovaPress/Loading...
 

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress