Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 25.04.2018 10:23

​Ajax në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

| 21/04/2017 00:00

Ajax ka arritur të përmbysë rezultatin ndaj Schalke 04 dhe të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Ajax ka arritur që të shënojë në minutën e 120-të për rezultatin 3 – 2 (3 – 4), pasi deri në atë moment Schalke 04 ishte duke fituar 3 – 1, transmeton KosovaPress.

Takimi tjetër mes Besiktas – Lyon, ëshët duke vazhduar me penallti, pasi në 120 minuta nuk ka pasur fitues. 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress