Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:34

​​ Trump ende shpreson në takimin me Kim Jong-un

Prishtinë | 16/05/2018 20:47

Administrata Trump ende shpreson se takimi me Korenë e Veriut do të vazhdojë, pavarësisht nga kërcënimet e anulimit.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë tha se presidenti amerikan ishte i gatshëm.

Orë më parë, Koreja e Veriut lëshoi një deklaratë të zemëruar duke thënë se mund të dilte nga takimi nëse SHBA-të pas këmbënguljes që Korea të hiqte dorë nga armët bërthamore.

Takimi i parashikuar midis Trump dhe Kim Jong-un e Koresë së Veriut ishte paraparë të zhvillohet më 12 qershor.

"Presidenti është i gatshëm nëse zhvillohet takimi," tha zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Sarah Sanders. "Nëse jo, do të vazhdojmë fushatën maksimale që është duke vazhduar".

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress