Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 22.04.2018 06:41

​Sulmohet autobusi me kosovarë në Krushevc të Serbisë

Prishtinë | 19/03/2017 20:23

Një autobus me udhëtarë kosovarë i cili po udhëtonte në linjën Prishtinë-Vjenë është sulmuar mëngjesin e sotëm në fshatin Krushevc të Serbisë.

Bëhet e ditur se persona të panjohur kanë goditur xhamin e autobusit të kompanisë ‘Bici- Com”, në mëngjesin e së dielës, ndërsa nga kjo kompani incidenti është cilësuar si sulm.

Menaxheri i kompanisë së autobusëve ‘Bici-Com” Berat Bici ka thënë për KosovaPress-in se ky nuk është rasti i parë që autobusët e kësaj kompanie sulmohen në territorin e Serbisë.

“Brenda 10 ditësh po ndodh që dy herë. Herën e parë ka ndodhur një përplasje me kamion, por nuk ishim të sigurt se ishte sulm dhe nuk kemi dashur të krijojmë panik. Rasti i sotëm është definitvisht sulm”, tha Bici.

Ai tha se dritarja e autobusit është goditur me një shishe të qelqit  nga persona të cilët po udhëtonin me një veturë kombi.

Ai bëri të ditur se përveç dëmeve materiale  fatmirësisht  nuk ka  pasur lëndime në njerëz. /KosovaPress/

 

 

 

 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress