Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 12.12.2019 10:38

​Shtetasi i Kubës hyri ilegalisht në Kosovë, dëbohet

Prishtinë | 23/07/2019 12:28

Policia ka arrestuar një mashkull shtetas i Kubës, pasi që i njëjti kishte kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në Republikën e Kosovës.

Ai është ndaluar në fshati Novosellë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në Gjykatë dhe është marr vendim që të dëbohet.

I dyshuari është dëbuar pasditen e djeshme nga Pikë Kalimi Kufitar Dheu i Bardhë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress