Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 22.10.2019 07:34

​Shpërthen zjarri në mbeturina, nuk ka të lënduar

Prishtinë | 25/08/2019 18:08

Foto nga arkiva

Një zjarr ka shpërthyer sot në orët e pasdites te “Qafa” në kryeqytet.

Zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti ka konfirmuar  përmes telefonit për KosovaPress se zjarrfikësit kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë lokalizimin e tij.

“Ka pasur një incident zjarri si rezultat i djegies së mbeturinave. Nuk ka të lënduar. Zjarri është shuar nga zjarrfikësit”, ka thënë Ahmeti.

Tash për tash nuk dihet se si ka ardhur deri te shpërthimi i zjarrit. /KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress