Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 26.05.2018 02:03

​Policia në aksion të madh, asgjësohen 428 bimë narkotike kanabis (Foto)

Shkodër | 12/08/2017 14:06

Policia e Shtetit gjatë një aksioni në rrethinën e Shkodrës ka gjetur dhe asgjësuar 428 bimë narkotike të llojit kanabis sativa, ndërkohë që personat e dyshuar për kultivimin e këtyre bimëve janë në arrati dhe policia është vënë në kërkim për kapjen e tyre.

Rasti ka ndodhur në fshatin Kir, në vendin e quajtur Plavra, Njësia Administrative Pult, Shkodër, ku janë gjetur dhe asgjësuar 320 bimë narkotike kanabis, si dhe në  lagjen Likaj të fshatit Bruçaj, ku janë asgjësuar 108 bimë, po ashtu të llojit kanabis sativa.

Policia ka shpallur në kërkim shtetasit F. Sh. 29-vjeç, banues në fshatin Kir të Shkodrës dhe R. K. 59-vjeç, banues në Bruçaj të Shkodrës.


 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress