Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 09.12.2018 09:44

​Policia jep detaje për aksidentin ku vdiq një 11 vjeçar

Mitrovicë | 11/10/2018 09:19

Një aksident trafiku me pasoja fatale është raportuar rreth orës 15:00 gjatë ditës së djeshme.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Lushtë të Mitrovicës, ku si pasojë e aksidentit dhe lëndimeve të pësuara ka ndërruar jetë viktima fëmijë rreth 11 vjeçar.

Hetuesit e njësisë së trafikut rajonal, nën udhëheqjen e prokurorit të rastit, janë duke zhvilluar hetime për të sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me aksidentin fatal.

Sipas policisë së rajonit të Mitrovicës, me urdhër të prokurorit të rastit trupi i pajetë i viktimës së aksidentit është dërguar për obduksion. Ndërsa ndaj të dyshuarit  drejtuesit të minibusit, është caktuar masa e ndalimit policor. /KosovaPress/

 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress