Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 25.01.2020 10:55

​Në Skenderaj konfiskohet një armë

Mitrovicë | 10/09/2019 17:49

Foto nga arkiva

Njësitet policore në mbështetje të Njësisë për Reagim të Shpejtë, kanë realizuar sot në mesditë një urdhër-kontrolli të lëshuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë, dega në Skenderaj.

Urdhër-kontrolli është realizuar në një shtëpi dhe objekte përcjellëse në Kllodernicë të Skenderajt, e cila ka rezultuar me gjetjen dhe sekuestrimin e një arme të gjatë – pushkë automatike.

“Në cilësi të të dyshuarit është intervistuar një person, ndërsa rasti është iniciuar vepër penale – armëmbajtje pa leje”, ka thënë për KosovaPress zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. /KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress