Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 19.08.2019 05:13

​Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Ferizaj | 10/02/2019 21:04

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile nesër në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas.

Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës Komunale, për të vazhduar deri te Stacioni i Policisë dhe Gjykatës Themelore në Ferizaj.

Ndryshe, dy persona janë dënuar me nga një muaj paraburgim lidhur me akuzat për përdhunimin e një të miture 16-vjeçare në Drenas.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress