Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 22.11.2019 04:43

​Helikopteri shpëton nga flakët 10-vjeçaren

Elbasan | 18/06/2019 14:11

Një apartament në afërsi të qendrës në Elbasan është përfshirë nga flakët këtë të martë.

Si pasojë e zjarrit të rënë kanë mbetur të izoluar banorët e pallatit, duke rrezikuar jetën.

Pavarësisht ndërhyrjes së zjarrfikësve shuarja e flakëve ka qenë e pamundur. Si rrjedhojë është dashur ndërhyrja e një helikopteri shpëtimi të Forcave Ajrore.

Gjatë ndërhyrjes është bërë e mundur evakuimi I një fëmije, I moshës 7 vjeç, e cila kishte mbetur e bllokuar në katin e 10 të pallatit.

Falë bashkëpunimit me Shërbimin zjarrfikës të qytetit të Elbasanit, vajza u evakuua dhe gëzon shëndet të plot./vp/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress