Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 25.04.2018 10:26

​Gjuriq shprehet serish kundër formimit të Ushtrisë së Kosovës

Beograd | 20/04/2017 15:02

Formimi i Ushtrisë së Kosovës do të paraqiste “kërcënim” për gjithë rajonin, deklaroi të enjten drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq.

Ai u ka thënë mediave në Beograd tha se vetë përmendja e mundësisë për krijimin e forcave të armatosura në Kosovë “është në kundërshtim” me Rezolutën 1244 të OKB-së, mandatin e KFOR-it dhe Kushtetutën e Serbisë, dhe se “paraqet përpjekje për inkurajimin e tensioneve dhe konflikteve të reja”.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress