Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 18.02.2019 04:27

​Elvis Roshi pranon akuzën për falsifikim të formularit të dekriminalizimit

Tiranë | 11/07/2018 11:16

Ish-kreu i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi ka pranuar ditën e sotme akuzën për falsifikim të formularit të dekriminalizimit.

“Plotësimi i gabuar i formularit ka ardhur për shkak të neglizhencës”, është shprehur Roshi.

Prokuroria ka kërkuar dy ditë kohë për të përgatitur pretencën për Elvis Roshin.

Në formularin e dekriminalizimit, Roshi kishte shënuar se nuk kishte patur precedentë të mëparshëm penale. Por, nga verifikimi i Prokurorisë rezultoi se kishte patur disa masa sigurimi, ndalime dhe dëbime në Itali, Zvicër dhe Gjermani.


Loading...

    Shpërndaje


    Artikuj të sponzorizuar

    Më shumë nga KosovaPress