Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 22.03.2019 07:57

​Drejtonin autobusin nën efektin e alkoolit

| 08/11/2018 10:25

Policia Rrugore e Tiranës ka organizuar sot disa pika kontrolli me qëllim verifikimin dhe kontrollin e nivelit të alkoolit tek drejtuesit e mjeteve të transportit publik për qytetart, ku përgjatë 1 ore kanë verifikuar dhe kontrolluan 78 autobusë të linjave të ndryshme urbane dhe vetëm dy prej tyre rezultuan nën efektin e alkoolit.

Policia thotë se ky kontroll ka nisur nga shqetësimet e shumta të adresuara në numrin emergjencave 112, në lidhje me shkeljet e rregullave të qarkullimit nga drejtuesit e mjeteve të transportit publik qytetas, kryesisht telefonata për përdorim alkooli nga drejtuesit e autobusëve, manovra të rrezikshme në rrugë, mosrregullim shpejtësie etj.

Gjithashtu përgjatë kontrolleve u vendosën edhe 34 masa administrative, për shkelje të tjera të rregullave të qarkullimit rrugor./KosovaPress/

Temat:
Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress