Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 19.07.2018 11:56

​Digjen pesë hektarë fushë, nuk ka të lënduar

Pejë | 12/08/2017 13:20

Në rrethana të panjohura në fshatin Dugajevë të Pejës janë përfshirë nga zjarri rreth pesë hektarë fushë me bari të thatë.

Si pasojë e zjarrit janë djegur dhe pesë shtylla elektrike.

Njësiti i zjarrfikësve ka lokalizuar dhe fikur zjarrin, ndërkohë që nuk raportohet për persona të lënduar, thuhet në njoftimin e sotëm të Policisë së Kosovës, sipas të cilës rasti ka ndodhur dje.

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress