Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 17.12.2018 07:24

​Arrestohet i dyshuari për tentim vrasje

Prizren | 14/11/2017 14:23

Dje, në orët e pasdites, policia në Prizren ka arrestuar të dyshuarin I. M i cili para disa ditëve kishte kryer tentim vrasje.

Te i  dyshuari i është sekuestruar arma e tipit Walther me shtatë fishekë dhe një karikator, me të cilën ka kryer veprën penale.

 

I dyshuari është intervistuar në prani të avokatit të tij mbrojtës, i njëjti ka pranuar veprën që ka kryer. Pas intervistës me vendim te Prokurorit të Shtetit i njëjti është dërguar ne mbajtje për 48 orë./KosovaPress/


 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress