Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 21.05.2019 03:41

​Urinimi i pakontrolluar gjatë natës te fëmijët

Prishtinë | 15/03/2019 13:09

Duke u rritur fëmijët mësojnë të pavarsohen, fillojnë të ushqehen vetë, të flasin, ecin dhe të tregojnë për nevojat e tyre fiziologjike.

Ata fillojnë të vetëdijsohen për procesin e urinimit rreth moshës 2 vjeçare, duke treguar se kur kanë nevojë të shkojnë në tualet, te disa fëmijë kjo ndodhë vetëm ditën, ndërsa natën urinojnë në mënyrë të pakontrolluar. Për tu informuar më shumë rreth këtij problemi ne biseduam me dr. Taner Yosuf

Spitali Lindja

Prodhuar nga Agjencia e Lajmeve: KosovaPress


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress