Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 22.05.2019 09:53

​Tri format për t’i dalë në ndihmë Kaltrina Dakaj-Haxhijajt, nënë e dy fëmijëve

Prishtinë | 11/03/2019 16:29

Kaltrina Dakaj – Haxhijaj, 27-vjeçare, nënë e dy fëmijëve të vegjël, 1 dhe 3 vjeçar, është diagnostifikuar me sëmundjen Leukemi Acute.

Për ta ndihmuar Kaltrinën janë tri forma të ndryshme. Pas SMS-ve në Vala, që kushton 1 Euro, si dhe llogarisë së publikuar si më poshtë, së fundi edhe shoqëria e Kaltrinës kanë hapur një link online, ku personat që duan të ndihmojnë mund ta bëjnë këtë pa ndonjë provizion dhe në mënyrë të lehtë dhe shumë transparente.

Linku online është ky: https://bit.ly/2J6IIkK

Kaltrina prej disa muajsh po trajtohet në Stamboll. Fazën e parë e ka kaluar me sukses, falë mbështetjes financiare të Ministrisë së Shëndetësisë, familjes dhe të afërmve.

Tashmë është në fazën e transplantit të palcës kurrizore, e cila kushton 65.000 Euro, shpenzime këto të papërballueshme për familjen.

Format për ta ndihmuar Kaltrinën:

SMS në Vala me numër: 55344 me tekst: Kaltrina

Linku online: https://www.gofundme.com/fondacion-per-sherimin-e-kaltrina-dakaj-haxhijaj?fbclid=IwAR0LIey4iaSayjCwUKNqBD4ZygkvFDHl2YbYlC_G4I8XIzA6-zcau3FQjY0

Numri i xhirollogarisë: Raiffeisen Bank 1506021001434277 Labinot Dakaj

Swift Code: RBKOXKPRXXX

Iban: XK05 1506021001434277


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress