Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 21.09.2018 02:51

​Si të luftoni në mënyrë natyrale kolesterinën?

Prishtinë | 12/10/2017 18:21

Nëse nuk dëshironi që në një moment të jetës të mos jeni të varur nga barnat për shkak të kolesterinës së lartë, duhet të rregulloni ushqimin dhe të kryeni me rregull analizat e gjakut, transmeton KosovaPress.

Zgjedhja e duhur për vakte të ushqimit në shumicën e radhëve mund të rregullojë kolesterinë e mirë dhe të keqe, dhe në këtë mënyrë të zvogëloni dukshëm shanset nga paraqitja e shumë sëmundjeve kardiovaskulare.

Këto janë ushqimet që do t’ju ndihmojnë në këtë drejtim:

Bollguri

Peshku

Arrat

Bishtajoret

Avokado 

Çaji i gjelbër ose i bimëve 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress