Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 23.01.2019 09:24

​Si ndihmon mjalti në uljen e shtypjes së gjakut

Prishtinë | 13/06/2018 13:58

Shumë njerëz mendojnë se nuk është e mundur që shtypja e gjakut të ulet pa trajtim mjekësor dhe përdorimin e tabletave.

Por, ka disa ushqime që mund të ulin shtypjen e gjakut, pa përdorur ilaçe. Një ndër to është mjalti, përcjell Kosovapress.

Mjalti është i shkëlqyeshëm për zgjerimin e enëve të gjakut dhe përhapjen e tij. Për ta arritur rezultatin e dëshiruar, mjafton të konsumoni dy lugë të mesme mjaltë, në bark të zbrazët me pak ujë të ngrohtë. /KosovaPress/

Temat:
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress