Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 20.07.2018 01:14

​Shqiptarët nga Londra dhurojnë audio sistem për të verbrit

Prishtinë | 11/08/2017 08:07

Djemtë shqiptarë të një shoqërie "Basketistët" në Londër blenë pajimet në vlerë prej 15000 paund për Shoqatën e të Verbërve të Kosovës.

Pajimet kanë arritur në Prishtinë, ndërsa Klubi Rotarian "Prishtina Dardania" sot do t'ua dorëzohet Shoqatës së të Verbërve.

Sipas njoftimit, pajisja është audio sistem për leximin e librave  dhe do të qëndroj në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës./KosovaPress/   

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress