Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 24.08.2019 01:06

​Shkencëtarët shpjegojnë: Pse duhet të vëmë çorape gjatë seksit?

Groningen | 06/12/2018 19:18

A ju shqetëson që i dashuri ndonjëherë harron të heqë çorapet në një çështje dashurie? Ju do të habiteni kur të lexoni pse kjo është absolutisht fantastike.

Një studim i kryer në Universitetin e Groningenit, përdori skanimin e trurit për të gjetur se pse veshja e çorapeve është e dëshirueshme gjatë seksit, transmeton KosovaPress.    

Studiuesit zbuluan se 80 për qind e femrave të përfshira në studim kishin orgazma ndërsa mbanin çorape, ndërsa vetëm 50 për qind e tyre mund të kishin këmbë të zhveshura.

Arsyeja për këtë është mjaft e thjeshtë: çorapet ngrohin këmbët, gjë që përmirëson rrjedhjen e gjakut dhe ndihmon për të fjetur më shpejt dhe rrit shanset për një orgazëm.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress