Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 24.08.2019 07:49

​Qumështi i gjirit apo qumështi artificial

Prishtinë | 10/06/2019 14:20

Ushqyerja me gji është mënyrë e pazëvendësueshme e sigurimit të një ushqimi ideal për mirërritjen dhe zhvillimin e fëmijës, dhe duhet të jetë domosdoshmërisht ushqimi i zgjedhur për fëmijën në muajt e parë të jetës.

Ka shumë nëna që dëshirojnë t’i japin gji foshnjës, por nuk kanë mundësi, në këtë rast duhet të vazhdojnë ta ushqejnë foshnjën me formula.

Ne vizituam spitalin Lindja, ku me neonatologen Dr. Burbuqe Skenderi biseduam për rëndësinë e qumështit të gjirit dhe dallueshmërinë që ka me qumështin artificial.


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress