Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 19.03.2019 03:43

​Protestojnë kundër ligjit për vaksinim

Lubjanë | 16/04/2018 17:00

Qindra njerëz, kryesisht çifte të reja, protestuan sot para Parlamentit të Sllovenisë kundër ligjit i cili nga prindërit kërkon që të vaksinojnë më shumë se sa deri tash fëmijët e tyre nga sëmundjet infektuese.

Fëmijët e pa vaksinuar, pa arsyen e mjekut për një gjë të tillë, mund të ndalohen të pranohen në çerdhe publike dhe më vonë edhe në shkollat e mesme dhe fakultete.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress