Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 19.04.2018 11:09

​Organizohet ecja “Dhëmbë të shëndoshë, fëmijë të lumtur”

Prishtinë | 20/03/2017 11:39

Në Ditën ndërkombëtare të Shëndetit Oral, Organizata për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “KISCOMS“, në Kosovë realizoi ecjen e tretë me radhë, “Dhëmbë të shëndoshë, fëmijë të lumtur” që ka për qëllim informimin e fëmijëve-nxënësve mbi rëndësinë e shëndetit oral (shëndetit të dhëmbëve dhe të gojës).

Me këtë rast stomatologu Xheladin Ujkani tha se qëllimi i këtij aktiviteti është vetëdijesimi përkitazi me rëndësinë e ruajtjes së dhëmbëve dhe në përgjithësi higjienës së gojës.

 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress