Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 20.04.2019 05:18

​Mënyrat e thjeshta për ta mposhtur depresionin

Londër | 11/09/2018 18:40

Ne të gjithë ndonjëherë ndihemi të trishtuar. Nëse jeni të zhytur dhe të ngathët për një kohë të gjatë, ka gjasa të vuani nga depresioni.

Shenjat që tregojnë depresion, transmeton KosovaPress:

-lodhje

-ndjenja e mungesës së shpresës

-mungesa e kënaqësisë

-nervozizëm

-pagjumësi

-pikëllim

-sëmundje e lehtë

-përqendrimi i dobët

Depresioni duhet kuptuar seriozisht dhe të trajtohet me kohë. Mund të provoni ta mposhtni edhe me mënyra natyrale.

Ushqimet që ndikojnë në ngritjen e hormonit të lumturisë janë çokollata e zezë, jogurti, djathi, arrat, peshqit, pula, çaji kantarion.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress