Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 22.01.2020 07:47

​Lëngu i ftoit në vend të ilaçeve

Prishtinë | 09/07/2019 13:55

Ftoi ka origjinën nga Persia e lashtë dhe shquhet për nga bukuria që ka.

Lëngu i ftoit është një mënyrë e shkëlqyer për të ndihmuar organizimin, pasi përmban vitamina B dhe C, si dhe mineralet magnez, kalium dhe natrium. 

Për shkak të sasisë së madhe të antioksiduesve, ftoi kontribuon në ruajtjen e shëndetit të lëkurës, forcimin e imunitetit, uljen e kolesterolit të keq, problemet me frymëmarrjen dhe ato që lidhen me sistemin e tretjes.


Promovon qarkullimin e gjakut, pasi përmban minerale prej hekuri, bakri dhe zinku. Këto minerale janë thelbësore për prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut. Një sasi më e madhe e qelizave të kuqe të gjakut përmirëson qarkullimin, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress