Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 21.06.2018 02:12

​Këto janë përfitimet shëndetësore të qershive

| 18/05/2017 12:54

Jemi në prag të muajit të qershive, frutave më të pëlqyer nga të gjithë, por përveç shijes ato sjellin edhe jashtëzakonisht shumë vlera ushqyese.

Qershitë ofrojnë përfitime terapeutike për shëndetin tuaj pasi qe janë  antioksidues natyral  që mbrojnë  dhe stimulojnë  funksionimin e organizmit në mënyrë të shëndetshme, shkruan KosovaPress.

Ndër përfitimet tjera të qershive janë parandalimi I krijimit të kancerit, për shkak të përmbajtjes së vitaminave  dhe fibrave, reduktimi i  inflamacionit dhe lehtësimi i dhimbjeve.

Përdorimi i qershive në menynë tuaj ditore ndihmon të keni një dietë stabile dhe të shëndetshme.

 

 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress